Відділення денного перебування 2020

Звіт
про роботу
Відділення денного перебування
КУ «Територіальний центр»
за 2020 рік
Протягом 2020 року відділенням денного перебування виявлено 1914 осіб, які потребують надання соціальних послуг, із них обслуговано 1914 осіб.
Згідно Державних стандартів, відділенням надаються наступні соціальні послуги: соціальної адаптації, консультування, представництва інтересів, соціальної інтеграції та реінтеграції, соціальна профілактика.
* послуга соціальної адаптації: одержало 893 особи, здійснено 21247 відвідувань, виконано 78399 заходів, що складають зміст послуги;
* послуга консультування: одержало 1263 особи, здійснено 3950 відвідувань, виконано 4461 заходів, що складають зміст послуги;
* послуга представництво інтересів: одержало 121 особа, здійснено 133 відвідувань, виконано 651 захід, що складають зміст послуги;
* послуга соціальної інтеграції та реінтеграції: обслуговано 2 особи, здійснено 2 відвідування, виконано 4 захода, що складають зміст послуги;
* послуга соціальної профілактики: одержало 374 особи, здійснено 1132 відвідування, виконано 1132 заходу, що складає зміст послуги.
Разом по відділенню обслуговано 1 914 громадян, здійснено 26464 відвідувань та виконано 84647 заходів, що складають зміст послуг.
Організація дозвілля та відпочинку – є одним з видів соціальної адаптації громадян похилого віку, направленим на поліпшення психологічного здоров'я та навиків спілкування. 173 особи відвідали клуб ветеранів «Зустріч». Були проведені наступні заходи: засідання літературного об’єднання «Натхнення» день пам’яті померлих поетів клубу «Ми пам’яті цій вірні», захід до дня звільнення м. Рубіжне від Німецько – фашистських загарбників «Цих днів не змовкне слава» пісні військової тематики, тематично розважальна програма «Любові усі роки покірні» до дня Св. Валентина, свято присвячене Тетяниному дню «І так її звали Тетяна», розважальна програма до святкування міжнародного жіночого дня 8 березня «Ох уж ці жінки!», виставки робіт із бісеру та м’яких іграшок, відвідування міського музею, виставка «Спас – рукавички про запас» присвячена до свята трьох спасів, участь громадян у виставці майстрів декоративно – ужиткового мистецтва «Місто майстрів» 2020 приуроченої до 40-ї річниці міського свята «День сім’ї», літературне об’єднання «Веселка» зібрало поетів на літературне читання «Здрастуй, осінь золота» до «Міжнародного Дня людей похилого віку», захід до «Дня захисника України» та «Дня Українського козацтва» поздоровлення та обговорювання матеріалу, організація та проведення заходу «Святий Миколай, тебе ми любимо, знай", організація та оформлення виставки Новорічних виробів, організація та проведення вечору відпочинку присвяченому Новорічному святу.
В «Університеті третього віку» обслуговано 317 осіб, надано 6137 заходів по відвідуванням за 10 факультетами на 29 напрямах:
1. Здоров'я і довголіття: основи здорового способу життя; основи психології; домашня медична сестра; група здоров'я; тренування пам’яті; культура не під власна часу; аква-аеробіка; краса і косметика; йога, нумерологія; клуб «Гармонія»; літературний клуб "Натхнення".
2. Інформатика: основи комп'ютерної грамотності.
3. Лінгвістика: англійська мова; українська мова.
4. Краєзнавство: відвідування музеїв; екскурсії.
5. Народна творчість: танці.
6. Рукоділля: лозоплетіння; вишивка хрестиком; вишивка стрічками; в'язання гачком та спицями; кукли - мотанки; рукоділля (hand-made); малювання.
7. Історія української державності.
8. Православ'я: основи православ'я.
9. Правознавство: консультація юристів; приватних нотаріусів, клуб «Правова грамотність».
10. Школа фінансової грамотності.
В «Університеті третього віку» для організації дозвілля застосовується Волонтерський рух. 36 волонтерів проводили заняття за 10 факультетами по 29 напрямам, на проведення занять витрачено 476 годин.
Було проведено обговорювання актуальних питань медіакав’ярні на тему: «Медіаграмотність - життєва необхідність сьогодення» для слухачів «Університету третього віку». Підопічні завітали екскурсією на підприємство Рубіжанської панчішної мануфактури, відвідали Слов’янські солоні озера та здійснили екскурсійну поїздку у місто Святогірск до Свято – Успенської Святогріської лаври.
Протягом загальнодержавного карантину навчання за декількома напрямами тривало дистанційно. Он-лайн заняття проводилися за допомогою програми Viber. Волонтерами проводяться лекції, практичні заняття з наступних напрямів: «Українська мова», «Образотворче мистецтво», «Лозоплетіння».
За звітний період студенти Університету із задоволенням відвідували клуби – «Гармонія» (естетико - психологічний), літературний клуб «Натхнення».
Проводилися заняття у естетико - психологічному клубі «Гармонія», який допомагає відкрити в собі внутрішні ресурси; знайти упевненість і світ в душі; знайти друзів і однодумців, людей близьких по духу.
В літературному клубі «Натхнення» проводилися заняття направлені на знайомство з поетичним світом поетів, письменників; розвиток усної і виразної мови; розвиток пам'яті і відчуття прекрасного; розширення кругозору, творчих здібностей, мови, спілкування в крузі однодумців.
Протягом року проводились майстер класи з аеродизайну, твістингу, пісочної анімації як метод навчання, отримання знань, умінь та навичок, залучення до творчої спільної діяльності, навички майстерності спілкування, творчого мислення, самостійної організації навчання, освоєння нового.
Підопічні відділення активно відвідують заняття ЛФК з проведенням ознайомчих лекцій по різним видам захворювань. У відділенні постійно проводяться лікувально-оздоровчі заходи з використанням різних загальнозміцнюючих вправ, під керівництвом медичної сестри з ЛФК. 193 особи отримали комплекс лікувально-оздоровчих фізичних вправ.
144 особи отримали послугу «Пункт прокату». 166 технічних та інших засобів реабілітації були надані в тимчасове користування.
З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи відділенням у соціальній мережі на особистій сторінки фейсбука розміщено 95 публікацій.
1263 особи отримали послугу консультування наступних спеціалістів:
- консультації лікаря - терапевта,
- лікаря – офтальмолога,
- соціальних працівників,
- фахівця із фізичної реабілітації,
- медичної сестри з ЛФК,
- психолога,
- юрисконсульта.
121 особа отримала послугу представництво інтересів: ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг; допомога в оформленні або відновленні документів; сприяння в реєстрації місця проживання або перебування; допомога у розшуку рідних та близьких, відновлення родинних та соціальних зв’язків.
Послугу соціальної профілактики отримали 374 особи у вигляді лекцій, бесід та майстер-класів, організації навчання та просвіти щодо зміни поведінки на більш безпечну, що мотивує до здорового способу життя.

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись