Зміни в Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для усіх видів державної соціальної допомоги; в Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям.

07.08.2020
210

Постановою КМУ від 22 липня 2020 року № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, який застосовується з 1 липня 2020 року; внесені зміни до Порядків призначення і виплати допомоги на дітей одиноким матерям, державної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

До сукупного доходу враховуються заробітна плата, пенсія, стипендія, соціальні виплати, які призначаються органами соціального захисту населення, у тому числі житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, допомога по безробіттю, грошові перекази, отримані із-за кордону, інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду, та інше.

Допомога на дітей одиноким матерям надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.

Допомога на дітей одиноким матерям та допомога малозабезпеченим сім’ям не може бути призначена, якщо:

- у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах середньої, вищої освіти;

- особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за допомогою здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. гривень;

- у власності сім’ї є друга квартира (будинок);

- у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Державна соціальна допомога виплачується один раз на місяць з 5 до 25 числа.

Згідно абз.3,4 п.2 Постанови з 1 липня 2020 р. призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні - червні 2020 р., здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні - серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись