Обговорення шляхів посилення взаємодії щодо попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства.

22.09.2021
436

Рубіжне стало першим містом в Україні, яке приєдналось до ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні публічні простори для жінок та дівчат» та прийняла місцеву програму «Рубіжне — безпечне місто». В рамках реалізації міської програми був підписаний план співпраці між Рубіжанською міською радою, Управлінням патрульної поліції в Луганській області, постачальниками транспортних послуг на території міста і ГО «Молодіжна організація «Мрії молоді»», та було створено «Безпечне таксі», тепер жінки та дівчата можуть спокійно сідати у таксі, які мають наліпку «Транспорт безпечний для жінок та дівчат», крім того водії таксі мають контактну інформацію для осіб, які зіштовхнулися із сексуальним насильством або сексуальними домаганнями.

21 вересня ООН Жінки, спільно з Міжнародним Благодійним Фондом «Українська фундація громадського здоров’я» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру провели зустріч з місцевими надавачами транспортних послуг, правоохоронними органами, представниками влади та громадськості. Учасники та учасниці обговорили посилення взаємодії щодо попередження гендерно зумовленого та домашнього насильства, у тому числі, в межах Плану дій про співпрацю між Рубіжанською міською радою, Управлінням патрульної поліції в Луганській області та ГО «Молодіжна організація «Мрії молоді». В межах заходу водіїв таксі забезпечили тематичними футболками, індивідуальними масками та роздатковими матеріалами з контактними даними сервісів допомоги постраждалим від гендерно зумовленого та домашнього насильства.

Перевізники м. Рубіжного залучені до поширення інформації серед жінок та дівчат про провайдерів допомоги особам постраждалим від гендерного зумовленого та домашнього насильства, а також постійно підвищують свою обізнаність з питань реагування на випадки насильства та порядку взаємодії з відповідальними структурами міста. Така взаємодія є унікальною і успішно реалізується в рамках цільової програми "Рубіжне - безпечне місто для жінок та дівчат" протягом двох років.

Більшість жінок замовчують проблему насильства через низку факторів, таких, як сором, осуд суспільства, економічні чинники, стереотипи, невміння розпізнати прояви насильства, або не вважають це досить серйозною проблемою, щоб звертатися до сервісів допомоги, у тому числі, до поліції. Крім того, часто жінки та дівчата просто не знають куди звернутися за підтримкою, а розміщення інформаційних куточків надасть можливість більшій кількості людей звернути увагу на проблеми домашнього насильства та дізнатися куди саме вони можуть звернутися за допомогою у власній громаді.

«Ми починали співпрацю з перевізниками в межах програми «Рубіжне - безпечне місто для жінок та дівчат», і мали на меті зробити перебування жінок у транспорті безпечним. Ми вдячні водіям які долучилися до навчання, і зараз ми розширюємо цю співпрацю.» - додає Світлана Куценко, мобілізаторка громади та очільниця ГО «Молодіжна організація «Мрії молоді».

Для того, щоб підвищити увагу до проблеми домашнього насильства, та важливості звертатися за допомогою у сервіси з протидії гендерно зумовленого насильства, у тому числі до представників правоохоронних органів ООН Жінки спільно з МБФ «Українсько фундація громадського здоров’я» впроваджують проєкт «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях», в межах якого 20 громадам на сході України буде передано інформаційні стенди та матеріали з контактами сервісів протидії домашньому насильству. Такі стенди будуть розміщені у тих місцях, де кожна жінка матиме до них доступ: в магазинах, приміщеннях центрів надання адміністративних послуг, медичних закладах, розважальних, спортивних закладах, у салонах краси і перукарнях.

Заходи організовано в межах проєкту «Посилення потенціалу сектору юстиції для ефективного впровадження законодавства про домашнє насильство та законне розширення можливостей постраждалих від домашнього насильства та жінок, що перебувають у групі ризику у Донецькій та Луганській областях» в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Фотозвіт


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись