Форум «Інтеграція та кооперація ВПО: захист прав, можливості для розвитку та партнерства» у Маріуполі

31.01.2020
214

28 січня 2020 року у місті Маріуполь Донецької області відбувся форум «Інтеграція та кооперація ВПО: захист прав, можливості для розвитку та партнерства».

У форумі взяли участь близько 70 представників ключових сфер, що стосуються внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а саме – Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерство освіти і науки, облдержадміністрацій, місцевих та національних недержавних організацій, які працюють з ВПО, представники міжнародних організацій - донорів (USAID/ERA/DGEast, UNHCR). Від нашого міста у форумі приймали участь працівники управління праці та соціального захисту населення – Коротенко Наталія та Панькова Людмила.

Основні цілі форуму:

- привернення уваги до питань стратегій розвитку ВПО, можливостей для розвитку;

- популяризація інструментів та механізмів захисту прав ВПО на місцевому та національному рівнях;

- поліпшення якості надання соціальних сервісів та послуг;

- залучення національних та місцевих ключових осіб до співпраці зі стратегічного/програмного розвитку ВПО на місцевому та національному рівнях (житлові програми, освіта, тощо);

- створення нових партнерських зв’язків з ключовими особами зі сфери, що стосується ВПО;

- підготовка та розповсюдження рекомендацій/пропозицій для стратегічного та сталого розвитку ВПО (до національних та місцевих програм стратегічного розвитку інших документів).

Спікерами форуму виступили: представники Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Міністерство освіти і науки, Маріупольської міської ради, Краматорської міської ради та Павлоградської міської ради, УПСЗН Бердянської міської ради.

Доповідачами БФ «Право на захист», «Донбас SOS», «Крим SOS», Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги, OHCHR, DRC, UNHCR були представлені презентації щодо ключових адвокаційних викликів.

USAID/Economic Resilience Activity (ERA) (Економічна підтримка східної України) представив презентації своїх проектів, зокрема це - проект IT хабу в Маріуполі (презентація грантеруUSAID/ ERA, НДО SOCIAL BOOST), проект онлайн IT освіти (презентація грантеру USAID/ ERA, НДОGLOBAL COMPACT NETWORK).

Наприкінці форуму, з урахуванням основних меседжів спікерів, найбільш актуальні для ВПО питання, поточні потреби та проблеми, можливість впровадження заходів для їх вирішення, а також напрямки розвитку, обговорено в групах.

Дискусія велась щодо питань:

  • відсутності координації між інституціями різного рівня (національного, регіонального, місцевого), що може бути зроблено для покращення ситуації;
  • створення міжвідомчої комісії з розгляду наскрізних питань/ проблем ВПО;
  • координація між програмами розвитку та гуманітарного реагування, включення ВПО у програми розвитку як успішна інтеграція в місцеві громади.

В результаті обговорення сформовано основні пропозиції для подальшого розгляду на місцевому, регіональному та державному рівнях.

Фотозвіт


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись