До уваги отримувачів всіх видів соціальної допомоги!

19.02.2020
215

Тим, хто неправомірно отримує соціальну підтримку, рано чи пізно доведеться за це відповідати. Це ще раз засвідчили результати масштабної перевірки надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яку здійснило Мінсоцполітики за підтримки Світового банку. Понад 33 мільйони гривень повертатимуть до бюджету громадяни, що надали недостовірні дані для отримання цього виду соціальних виплат.

Під час перевірки вперше в Україні було застосовано комплексний підхід до підтвердження достовірності інформації, яку надали заявники для призначення державної соціальної допомоги. Дані осіб, які одержували цей вид підтримки, звірялися з реєстрами державних органів Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Державного центру зайнятості.

Також опрацьовувалися рекомендації, сформовані Міністерством фінансів за результатами верифікації. А саме: інформація щодо достовірності названих документів, одночасного отримання одного виду соціальної допомоги в різних місцях, наявності квартир, будинків, транспортних засобів, земельних ділянок, вартісних покупок тощо.

Відділом соціальних інспекторів Управління праці та соціального захисту населення проведена перевірка правомірності надання Державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям по 95 особовим справам отримувачів, які звернулись за її призначенням у січні 2019.

За результатами перевірки були виявлені порушення у 9 особових справах. Загальна сума повернення до бюджету склала - 36301,63 грн. Станом на 01.02.2020 повернуто 10027,55 грн. Претензійна робота щодо повернення надміру сплаченої допомоги до бюджету проводиться постійно. Рекомендуємо більш уважно підходити до подання необхідного пакету документів для отримання соціальної допомоги.

Важливо: вказані дані мають бути актуальними і відповідати дійсності на момент призначення (перепризначення) соціальної підтримки. А у разі, коли ході отримання соціальної допомоги по будь-якій із задекларованих позицій щось зміниться, слід одразу повідомляти про це.

Не слід забувати, що державна допомога – це гроші платників податків, призначені на підтримку тих, кому сьогодні найважче. Тому слід відповідально ставитися до надання відомостей, на підставі яких будуть надаватися ці кошти.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись