День батька – свято татусів

18.06.2021
632

Нещодавно ми святкували День матері, який припадає на другу неділю травня. І знову наближається чергове сімейне свято День батька-2021. Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають. Свято батька, як і День матері, відзначається у багатьох країнах світу. А значить, у мешканців Рубіжанської територіальної громади є привід привітати близьку і рідну людину.

День батька (Father's Day) або День батьків - щорічне свято на честь татусів, що відзначається в третю неділю червня, тобто цього року це - 20 червня.

Вперше День батька відсвяткували в США 19 червня 1910 року. З ініціативою заснувати свято виступила жінка на ім'я Сонора Додд з міста Спокан, штат Вашингтон. У 1909 році на церковній службі з нагоди Дня матері Сонора Додд замислилась про те, що подібне свято має бути і у чоловіків. Батька Сонори звали Вільям Смарт, він сам виховував шістьох дітей після того як його дружина померла під час пологів. Добропорядний Вільям був батьком-одинаком і ростив своїх дітей на фермі, мужньо переносячи всі тяготи долі. Для Сонори він був прикладом мужнього, люблячого, порядного чоловіка. Вона мріяла висловити подяку своєму батькові, а разом з ним і всім люблячим татусям, які беруть участь у вихованні дітей. З ідеєю створення татового дня вона звернулася в міську мерію, там її ініціативу підтримали. Було прийнято рішення відзначати День батька в червні, в день народження Вільяма Смарта. Згодом свято, яке донька присвятила своєму батькові в знак вдячності і подяки за любов стало популярним в інших містах і країнах.

В Україні свято було затверджено з метою створення і розвитку сприятливих умов по зміцненню інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у виховному процесі дітей, а також сприяння популяризації сімейного способу життя, формування відповідального батьківства та материнства.

Традиційно в День батька до одягу приколюють троянду як символ нескінченної любові і поваги до батьків. Білу троянду вибирають, якщо батько помер, червону - якщо ще живий. У цей день влаштовуються сімейні торжества та діти дарують своїм батькам подарунки.

В нашій громаді п’ять багатодітних родин де татусі самостійно виховують своїх дітей.

Закликаємо мешканців Рубіжанської територіальної громади в неділю, 20 червня, зателефонувати, а краще приїхати в гості до своїх татусів, та подарувати увагу і любов своїм найближчим людям.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись