Семінар «Енергоефективний будинок майбутнього для ОСББ».

30.08.2016
972

25 серпня 2016 року в залі засідань Рубіжанської міської ради відбувся семінар на тему «Енергоефективний будинок майбутнього для ОСББ», проведений Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України за підтримки проекту «Енергоефективність у громадах», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Учасники семінару - виконавча дирекція Луганського регіонального відділення Асоціації міст України, Ресурсний центр ефективного управління житлом м. Харків, АТ «Ощадбанк", енергоменеджери в системі теплозабезпечення будівлями соціальної та житлової сфери: ТОВ «Данфосс ТОВ», Енергетичне агентство «ЗЕЛЕНА ЕНЕРГІЯ», громадська організація, голови правлінь ОСББ, ініціативні групи зі створення ОСББ міста Рубіжне.
З привітальним словом та словами вдячності до учасників семінару звернулася заступник голови Рубіжанської міської ради Тетяна Абрамян. Вказала на необхідність впровадження енергозберігаючих заходів з енергозбереження в житлових будинках. Як свідчить досвід, на сьогодні - це важливий крок. Шляхи до енергоефективності та енергозбереження, із залученням державної підтримки, бізнесу та громад сприяє ефективному вирішенню цієї проблеми в житлового фонду.
Виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко ознайомила учасників з питаннями, щодо розгляду на семінарі: створення ОСББ – шлях до енергоефективності та енергозбереження у багатоквартирному будинку, досвід впровадження енергоефективних технологій в житлових будинках, енергетичний менеджмент, енергоефективні заходи у житловому секторі.
Аліна Жесткова – тренер ресурсного центру ефективного управління житлом м. Харків - висвітлила питання «Створення ОСББ – шлях до ефективного управління енергетикою громад» та поділилася досвідом керування в об’єднаннях, розповіла як покращити умови їх життєдіяльності. Позитивними результатами в будинках, яких створено ОСББ - є покращення стану житлового фонду, скорорчення строку вирішення аварійних ситуацій, використання прибудинкових територій, їх благоустрій за призначенням, ефективність використання коштів співвласників щодо утримання спільного майна будинку ОСББ.
Олександр Оверчук, заступник начальника управління з корпоративного бізнесу АТ «Ощадбанк» ознайомив зі змінами в законодавстві щодо реалізації державної програми енергоефективності, якою передбачено державну підтримку на відшкодування частини суми, залученої об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на впровадження енергоефективних заходів (комплексне утеплення багатоквартирного будинку, зокрема встановлення котлів і теплопунктів, заміну вікон, утеплення фасадів, дахів, підвалів, тощо). Розповів про основні аспекти впровадження енергоефективних заходів в житлових будинках. Про організаційні питання призначення цільового кредиту, основні умови отримання кредиту для ОСББ, відповідно до механізмів виконання програми.
Учасники семінару отримали професійні консультації, надані фахівцями АТ «Ощадбанк» та відповіді на запитання щодо механізмів фінансування заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності житлових будинків, в тому числі будинків, в яких створені об’єднання співвласників.
Андрій Ільченко, регіональний представник фірми Danfoss розповів присутнім, що таке термомодернізація, навів перелік заходів по утепленню будівель та модернізації інженерних систем, які впроваджуються з метою приведення у відповідність до сучасних вимог з енергоефективності. Ознайомив з обладнанням та установками, яке відноситься до енергозберігаючих технологій, що може комплектуватися комерційними вузлами обліку теплової енергії, функціональні можливості дистанційної передачі даних про роботу елементів, передачі показників тепло-, водо-, та електро- лічильників.
Геннадій Леляков, виконавчий директор Енергетичного агентства «Зелена енергія», у своїй презентації розповів про необхідність здійснення енергоаудиту, з метою вивчення нераціонального використання енергетичних ресурсів та на його основі вжиття заходів з підвищення енергоефективності.
Впродовж зустрічі обговорено основні аспекти збереження тепла в житлових будинках, методи покращення існуючих теплотехнічних параметрів будівель з метою зниження споживання тепла (вартості обігріву будівель) та забезпечення мікроклімату в будівлях, шляхом впровадження першочергових енергозберігаючих заходів з енергозбереження.
Бажаючі отримали індивідуальні консультації.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись