Територіальна державна інспекція з питань праці у Луганській області інформує

19.11.2013
170

Питання: навчаюся в інституті і водночас працюю на умовах неповного робочого дня. Проте трудову книжку мені не видають. Як оформити трудову книжку, щоб цю роботу мені зарахували до стажу, що дає право на пенсію за віком?

Відповідь: Трудові відносини працівників, які є студентами денних відділень вищих навчальних закладів і працюють, регулюються трудовим законодавством. За ст. 21 Кодексу законів про працю України з працівниками має укладатися трудовий договір. Робота студентів за трудовим договором не є сумісництвом, оскільки за п.1 положення „ Про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій”, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93р. № 43, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або в громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

До такого самого висновку дійшов і Верховний суд України, постановою якого від 24.12.99р. № 13 „Про практику застосування судами законодавства про оплату праці” передбачено, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Відповідно до п. 2.17. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93р. № 58, у разі відсутності трудової книжки у студентів денної форми навчання, які раніше не працювали, відомості про роботу в студентських таборах, на виробничій практиці, а також про виконання науково-дослідної госпдоговірної тематики на підставі довідок вносяться підприємством, де надалі вони працюватимуть.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись