Територіальна державна інспекція праці у Луганській області інформує щодо видачі довідки про роботу та заробітну плату

11.12.2013
144

Згідно ст. 49 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Зазначена в ст. 49 КЗпП довідка містить обмежене коло відомостей (про роботу із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади; про час роботи і розмір заробітної плати). Зазначений перелік є закритим, тобто ст. 49 КЗпП не передбачає видачі довідок, які містять інші відомості. Іншої статті, де б формулювалося право працівника на одержання довідок та інших документів, що стосуються його особисто, у КЗпП немає.

Не встановлений у КЗпП і строк видачі зазначених довідок працівникам. При вирішенні питання про строк видачі зазначених довідок працівникам, слід керуватися ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», яка ставить за обов'язок звернення, що не потребують додаткового вивчення, розглядати і вирішувати невідкладно, а в інших випадках - не пізніше 15 днів з дня їх одержання. З проханням про видачу довідки працівник може звернутися до керівника чи іншої посадової особи, на яку покладено обов'язок розглядати такі звернення і готувати довідки.

Достовірність довідки, що видається підприємством, засвідчується підписом керівника або уповноваженої на те посадовою особою і печаткою.

Головний державний інспектор праці

відділу з питань додержання

законодавства про працю, зайнятість,

та інших нормативно-правових актів

у Луганській області Ульчич В.В.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись