Чи можлива видача мила та знешкоджуючих засобів?

22.10.2013
171

Відповідно до статті 165 КЗпП України на роботах, зв’язаних з забрудненням, видається безплатно за встановленими нормами мило. На роботах, де можливий вплив на шкіру шкідливо діючих речовин, видаються безплатно за встановленими нормами змиваючі та знешкоджуючі засоби.

Дана стаття не визначає види робіт, виконання яких надає право на одержання мила, змиваючих та знешкоджуючих речовин і не встановлює порядку їх визначення. Відповідно до ст. 7 і 8 Закону «Про колективні договори і угоди» переліки таких робіт можуть встановлюватися в угодах і колективних договорах.

Профілактичні мазі і пасти повинні видаватися на роботах, які викликають подразнення шкіри рук (п. 129 Інструкції щодо санітарного утримання приміщень і устаткування виробничих підприємств від 31 грудня 1966 року).

Мило видається працівникам у кількості 400 грамів на місяць, лише в тому випадку, коли робота внесена до відповідного переліку, а на підприємстві не створені або не діють особливі приміщення з душа, гарячою та холодною водою, забезпеченні милом. Сторони колективного договору можуть встановити більш високі норми забезпечення працівників милом.

Головний державний інспектор праці

відділу з питань додержання

законодавства про працю, зайнятість,

та інших нормативно-правових актів

у Луганській області Ульчич В.В.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись