Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Прес-конференція з нагоди презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України» в міському Палаці культури

10  листопада 2018 року  у приміщенні  міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради  відбулась  прес-конференція з нагоди презентації проекту  «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на  сході України», який нещодавно став переможцем у конкурсі індивідуальних національних проектів від Українського культурного фонду у 2018 році. Зазначимо, що цей унікальний проект проходить в семи містах чотирьох областей  України: м. Суми Сумської області, м. Харків Харківської області, містах Добропілля, Дружківка, Курахове, Маріуполь Донецької області, серед яких і м.Рубіжне Луганської області. Метою презентаційного заходу є наступне: популяризацiї місцевих традицiй українських автентичних строїв, виявлення високого професiйного рiвня сучасних народних майстрiв i умільців, взаємообмiн i збагачення їх творчостi; сприяння розвитку культурної дипломатії в регіоні, формування її потенціалу на основі місцевого краєзнавчого ресурсу; сприяння креативного розвитку малих територій Сходу України; залучення дітей і молоді, що відкривають найкоштовніші скарби і традиції полікультурної національної спадщини через роботи Іоанна Георга Пінзеля, автентичні зразки народної творчості та їх адаптацію до широкої мобільності в молодіжному середовищі; включення відповідальності місцевої громади до збереження і популяризації культурного надбання території; поширення позитивних відгуків, оцінок, публікацій щодо культурно-мистецького потенціалу. На презентації проекту були присутні мешканці міста, майстри декоративно-ужиткового мистецтва, учнівська та студентська молодь, почесні гості, а саме: заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик та заступник міського голови Рубіжанскької міської ради Любов Сидоренкова.

Виставка-презентація, яка поєднує класичне барокове мистецтво кінця 18-го початку 19-го століття, була представлена творчістю Іоанна Георга Пінзеля, традиційним  народним мистецтвом, ужитковими речами українців кінця 19-го початку 20-го століття  регіонів України з приватної колекції родини Демкур. Презентаційна програма включала: інформаційний виступ Тетяни Фариної, демонстрування документального фільму і відеосюжетів, виставку-експозиція робіт сучасних митців Тернопільської області на Пінзелеєзнавчу тематику, виставку місцевих краєзнавчих матеріалів,яка підготовлена партнерами проекту на місцях,  етновиставку  із зразків повнокомплектних автентичних строїв. З нашого боку також була представлена виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, персональні виставки та виставки клубів за інтересами «У пані Зосі» та «Творча стежина»  міського Палацу культури.  Щиро дякуємо організаторам проекту за надану можливість доторкнутися до найкоштовніших скарбів і традицій полікультурної національної спадщини через роботи Іоанна Георга Пінзеля та рубіжанам, які  приймали безпосередню участь у виставці місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. 

Ганна Бережна


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 19
переглядів: 5
візитів сьогодні: 11049
візитів всього: 515593