РЕЗОЛЮЦІЯ Третього Всеукраїнського Форуму Об’єднань Співвласників Багатоквартирних Будинків

25.10.2012
740

РЕЗОЛЮЦІЯТретього Всеукраїнського Форуму Об’єднань Співвласників Багатоквартирних Будинків 2 – 3 жовтня 2012 року, м. Львів

Учасники Третього Всеукраїнського Форуму ОСББ, що відбувся у м. Львові 2-3 жовтня 2012 року в ході жвавих дискусій та обговорень одноголосно прийняли резолюцію Третього Всеукраїнського Форуму Об’єднань Співвласників Багатоквартирних Будинків.

У відповідь на звернення учасників Другого Всеукраїнського Форуму ОСББ, що відбувся у м. Львові 27-28 жовтня 2011 р. було підготовлено законопроект № 11264 від 27.09.2012 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку», але ще не прийнято. Якщо даний проект Закону не пройде перше читання до парламентських виборів 28 жовтня 2012 р., то буде знятий з розгляду відповідно до процедури.

На сьогодні створення ОСББ не стало масовим, у деяких містах спостерігається тенденція до зниження темпів створення об'єднань. Така ситуація пов'язана, перш за все, з невеликою кількістю «історій успіху» діючих ОСББ. Всупереч бажанню самих ОСББ, в їхньому повсякденному житті боротьби та протистояння з підприємствами-монополістами та окремими державними органами не менше, а часом і більше, аніж мирної творчої праці зі збереження, відновлення та поліпшення житлового фонду.

Учасники Третього Всеукраїнського Форуму ОСББ просять прийняти дану резолюцію та звертаються до Віктора Федоровича Януковича, Президента України, підтримати наступну пропозицію:

1. У зв’язку з тим, що заветовано Закон України № 8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», просимо терміново в межах наданих законодавством повноважень, забезпечити прийняття в першому читанні законопроекту № 11264 від 27.09.2012 року «Про внесення змін до деяких Законів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» до парламентських виборів 28 жовтня 2012 року.

До Володимира Михайловича Литвина, Голови Верховної Ради України:

1. У зв’язку з тим, що заветовано Закон України № 8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», просимо терміново винести на розгляд Верховної Ради України законопроект № 11264 від 27.09.2012 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» до парламентських виборів 28 жовтня 2012 року. До Миколи Яновича Азарова, Прем’єр-міністра України:

1. У зв’язку з тим, що заветовано Закон України № 8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», просимо терміново в межах наданих законодавством повноважень, забезпечити прийняття в першому читанні законопроект № 11264 від 27.09.2012 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» до парламентських виборів 28 жовтня 2012 року.
2. Затвердити відповідним актом чітку процедуру для органів соціального захисту населення з метою відшкодування соціальних пільг та субсидій для ОСББ та ЖБК.
3. Пришвидшити процес фінансування (виділення коштів) на реалізацію проектів в будинках ОСББ за програмою «Пільгове кредитування юридичних осіб, в тому числі ОСББ, для проведення реконструкції, капітальних та поточних ремонтів об’єднання.
4. Забезпечити врегулювання на законодавчому рівні через нормативні акти прямої дії питання щодо врегулювання системи взаємовідносин у сфері надання комунальних послуг: виробник-виконавець-споживач. Зокрема, врахувати у цій схемі юридичну особу ОСББ, ЖБК які є колективними споживачами. Через відповідну постанову Кабінету Міністрів України визначити для органів місцевого самоврядування єдині критерії, підходи у визначенні виконавців комунальних послуг, а також методику розрахунку вартості таких послуг та складові цієї вартості.
5. Запровадити револьверний фонд, суть котрого полягає у наданні ОСББ безвідсоткових кредитів на умовах їх повного повернення.
6. Розробити механізм на законодавчому рівні щодо доступу до інформації про власників у багатоквартирних будинках для ініціативних група та діючих ОСББ.
7. Запровадити єдиний державний реєстр житлових будинків – пам’яток архітектури будинків ОСББ. Передбачити окрему статтю у держбюджеті на проведення капітальних ремонтів у таких будинках.
8. Підтримати ініціативу Спілки Власників Житла України щодо створення відповідної фахової науково-технічної робочої групи та доручити їм розробити Закон України «Про державну підтримку модернізації житлового фонду України», з подальшим громадським обговоренням та внесенням його до Верховної Ради України.

9. Рекомендувати органам державної казначейської служби спростити схему отримання коштів ОСББ, виділених органами місцевого самоврядування на проведення ремонтних робіт.
10. Дати розпорядження Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) щодо внесення відповідних змін стосовно прирівняння вартості газу, який споживається даховими котельнями до вартості газу для населення.
11. Ініціювати внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 р., а саме приєднане теплове навантаження розраховувати пропорційно кількості спожитої теплової енергії згідно лічильника, а не рахувати фіксовану суму за 1 м2 опалювальної площі.
12. Розглянути звернення голови правління Асоціації «Кооперативний Альянс» щодо розробки нового статуту ЖБК, в якому врахувати сучасні умови функціонування ЖБК (лист додається на одному аркуші).


До Анатолія Михайловича Близнюка, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:

1. Забезпечити врегулювання на законодавчому рівні через нормативні акти прямої дії питання щодо врегулювання системи взаємовідносин у сфері надання комунальних послуг: виробник-виконавець-споживач. Зокрема, врахувати у цій схемі юридичну особу ОСББ, ЖБК які є колективними споживачами. Через відповідну постанову Кабінету Міністрів України визначити для органів місцевого самоврядування єдині критерії, підходи у визначенні виконавців комунальних послуг, а також методику розрахунку вартості таких послуг та складові цієї вартості.
2. Ініціювати внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 р., а саме приєднане теплове навантаження розраховувати пропорційно кількості спожитої теплової енергії згідно лічильника, а не рахувати фіксовану суму за 1 м2 опалювальної площі.
3. Розглянути листа міського голови м. Львова №14 вих.-107 від 13.09.2011 р. щодо погодження або надання роз’яснення щодо порядку погодження «Методики розрахунку кількості теплової енергії системи гарячого водопостачання (ГВП) на літній період для будинків, обладнаних бойлерами ГВП та загальним вузлом обліку теплової енергії на вводі у будинок і загальним будинковим водоміром ГВП» у м. Львові понад 145 будинків обладнані вищевказаними приладами в тому числі будинки ОСББ.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись