ПІЛЬГОВЕ КРЕДИТУВАННЯ

03.09.2012
760

До уваги юридичних осіб, які здійснюють свою діяльність у сфері ЖКГ, а також об’єднанням співвласників багатоквартирних житлових будинків

Державним Бюджетом України на 2012 рік передбачено 40 мільйонів гривень на пільгове кредитування юридичних осіб, у тому числі й ОСББ, на капітальний ремонт та заходи з енергозбереження у житлових будинках.

Відповідно до Урядової постанови від 31 травня 2012 року № 599 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для пільгового кредитування юридичних осіб, зокрема об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, для проведення реконструкції, капітального і поточного ремонту об'єктів житлово-комунального господарства» Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву визначено органом, який буде здійснювати таке кредитування.

Згідно з Постановою, для отримання пільгового кредиту позичальник подає регіональному управлінню Фонду документи, які підтверджують його платоспроможність, довідки про відсутність заборгованості з виплати зарплати, сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), довідки банку, в якому відкрито рахунки позичальника, про відсутність боргів за кредитами тощо.

За наявності позитивного висновку від Фонду щодо платоспроможності позичальника, спеціальна комісія розглядає ТЕО проекти та проводить їх відбір. На підставі її рішень Мінрегіон затверджує перелік проектів для надання кредитів та визначає позичальників.

Перші пільгові кредити об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Держфонд планує видати у вересні 2012 року.

За даними Мінрегіону, на сьогодні надійшло 22 заявки на одержання кредитів. Зокрема:

Ø 9 заявок від ОСББ у Волинській області,

Ø 3 заявки від ОСББ у Дніпропетровській області.,

Ø 3 заявки від ОСББ у Донецької області,

Ø 1 заявка від Івано-Франківської області,

Ø 1 заявка від Луганської області,

Ø 4 заявки від Одеської області,

Ø 1 заявка від Херсонської області .

Перевагу при відборі одержать проекти, які зменшують обсяг споживання ресурсів, комплексно вирішують проблеми населеного пункту або групи житлових будинків, що знаходяться в єдиній технологічній схемі.

Пільговий кредит надається строком до 10 років з можливістю дострокового погашення. Розмір кредитної ставки становить 3% річних. Повернення тіла кредиту починається через рік, а відсотків - через 3 місяці від дня зарахування коштів.

У Луганській області відповідальними за реалізацію Порядку визначено Луганське регіональне управління Фонду (директор – Братушка Володимир Васильович, адреса: 91055 м.Луганськ, вул..К.Маркса, 46).

Постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. № 599 та Порядок розміщено на сайті Головного управління: http://loga.gov.ua/oda/about/depart/zkh/zkh-potochn/.

Використано матеріали з сайту: http://proosbb.info.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись