З добром у серці

06.12.2019
684

5 грудня на передодні Дня Захисника України відзначається міжнародний День волонтера. Це свято було започатковано у 1985 році за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН.

В цей день для старшокласників спеціалізованої школи № 10 педагоги Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді підготували захід «З добром у серці». Під час цього заходу методист Центру Олена Хмельницька розповіла про цікаві факти з історії волонтерства, чим відрізняється волонтерство від меценацтва та благодійності. Зокрема, учні дізналися, що у 2019 році людство відзначає 160 річницю виникнення волонтерського руху. Бо саме 1859 року Жан Анрі Дюнан ініціював створення Міжнародного комітету Червоного Хреста.

В Україні під час Майдану, анексії Криму та війни на Донбасі «волонтерство піднялося на найвищий рівень розвитку за всі часи незалежності нашої країни. Саме завдяки волонтерам у 2014 році країна зберегла свою незалежність».

Цікавими стали розповіді про відомих волонтерів України. Це шоумен Сергій Притулу, Галина Алмазова («Вітерець»), Ілля Лисенко («Хоттабич»), Леся Литвинова – засновниця найбільшого волонтерського центру «Фролівська 911», Ярослава Токар – керівник БФ «Крила», Леся Мураль, Марина Шеремет та багато інших, тих, хто не рахуючись з власним життям допомагають військовим, переселенцям, всім тим, хто опинився у скрутній життєвій ситуації.

Рубіжанська молодь також долучилась до волонтерського руху. За ініціативи вихованців Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді була започаткована акція «З добром у серці». Учні і педагоги збирають теплі речі, засоби гігієни, продукти харчування, виготовляють подарунки, пишуть військовим теплі листи, здійснюють допомогу дитячим будинкам та інтернатам. Вихованці Центру виступали з концертними програмами у Києві на «Фролівській 911» та у Центрі для переселенців у Пущі-Водиці.

Спілкування з безпосередніми свідками чи учасниками певних подій завжди має неабияке значення. Тож виступ рубіжанської волонтерки Юлії Носаревої справив величезне враження на школярів. Юлія розповіла про свій непростий шлях у волонтерстві, про допомогу військовим. Наразі вона керівник громадської організації «Рубіжанські павучки», учасники якої плетуть маскувальні сітки для військових. На сьогодні в роботі 168-а сітка, а загалом сплетено понад сім тисяч квадратних метрів захисної сітки, за що «рубіжанські павучки» отримали Почесну відзнаку, ставши номінантом Волонтерської премії «Євромайдан SOS-2019».

Тож вітаємо усіх волонтерів зі святом. Зичимо міцного здоров’я, щастя і Божого благословення. Нехай у ваших родинах і в усій Україні панує мир і злагода.

Фотозвіт


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись