Відділ з мобілізаційної роботи, цивільного захисту та сприяння правоохоронним органами Рубіжанської міської ради інформує

27.02.2020
208
важливо

За даними Українського гідрометеорологічного центру 27-29 лютого 2020 року очікується ускладнення погодних умов з посиленням вітру вночі до 23 м/с, вдень - до 15-20 м/с. (I рівень небезпечності, жовтий).

Тривалий, дуже сильний вітер із швидкістю більше 20 м/с, спостерігається зазвичай при проходженні циклону і супроводжується руйнуваннями на суші.

Дії населення під час надзвичайної ситуації

Якщо ви в будинку:

- намагайтеся не покидати будинок, слухайте радіо або дивіться телевізор;

- зачиніть двері й вікна, підсильте шибки смужками клейкої стрічки, укріпленими хрест-навхрест, або зіркою, закрийте вентиляційні отвори;

- зберіть валізку з предметами першої необхідності (продуктами, одягом, ковдрами, медикаментами, особливо перев'язочними матеріалами, ліхтариками, транзисторним приймачем на батарейках, гасовими лампами, свічками, особистими документами);

- створіть запаси води на 2-3 доби, підготуйте похідні плитки, гасові плити;

- внесіть у будинок усі предмети й меблі, що можуть бути підхоплені вітром, та спричинити людям травмування, припиніть зовнішні роботи;

- зберіть худобу (в разі її наявності) в найбільш міцному хліві й залишіть там запас корму та води;

- якщо органи влади видають розпорядження про евакуацію, покиньте будинок, прихопивши валізку з предметами першої необхідності.

Не залишайте дітей без нагляду!

Будучи у будинку, слід стерегтися поранень осколками скла, що може розлетітися. Для цього треба відійти від вікон і встати впритул до простінку. Можна використовувати також міцні меблі. Найбільш безпечним місцем є сховища цивільного захисту, підвали або приміщення перших поверхів цегляних і кам'яних будинків.

Не виходьте на вулицю одразу ж після послаблення вітру, а якщо вийшли, то необхідно триматися подалі від будівель і споруд, високих парканів, стовпів, дерев, опор, проводів, тощо.

Якщо ви поза домом:

- якщо поблизу немає укриття, необхідно лягти на землю в канаву (або ущелину) й захистити голову;

- особливо слід стерегтися розірваних електропроводів, не виключена ймовірність того, що вони під напругою.

Якщо ви в автомобілі:

- вийдіть із нього та йдіть геть, тому що вітер може його перекинути й навіть підняти в повітря.

Заборонено знаходитися на шляхопроводах, наближатися до місць зберігання легкозаймистих або сильнодіючих отруйних ре­човин.

Слід пам'ятати, що частіше всього в таких умовах люди зазнають травмувань від уламків скла, шиферу, черепиці, покрівельного заліза, зірваних шляхових знаків, від предметів, що зберігаються на балконах.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись