Увага! Активізувались шахраї!

14.01.2021
207

17.11.2020 у м. Сєвєродонецьку проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів Луганської області, на якій прийнято рішення про необхідність активізації роботи по вжиттю скоординованих заходів спрямованих на зміцнення законності та профілактики злочинності на окремих напрямах, в тому числі з питань протидії злочинам, вчиненим шляхом заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).

Встановлено, що протягом 2020 року у м. Рубіжне відбулося зростання шахрайства з 87% до 129%, тобто на 25,3%.

Незважаючи на вжиті профілактичні заходи в м. Рубіжне, на сьогодні випадки телефонного шахрайства почастішали, при цьому психологічний вплив, раптовість та неспроможність адекватно оцінити ситуацію майже завжди є невід’ємною частиною злочинів вказаної категорії.

До Рубіжанського ВП ГУНП надійшло повідомлення від В. Про те, що 10.01.2021 року їй на стаціонарний телефон зателефонував чоловік, який представився працівником правоохоронних органів та повідомив, що її онук потрапив у ДТП та йому необхідні гроші на лікування, на що потерпіла погодилася та віддала грошові кошти в сумі 15000 грн. невідомому чоловіку, який прийшов до неї до дому.

У цей же день до відділу поліції м. Рубіжне надійшло повідомлення від Х. за фактом шахрайських дій відносно його дружини. Встановлено, що в інтернет мережі на веб-ресурсі «OLX» розміщено оголошення щодо продажу майна. Під час телефонної розмови невідомий чоловік висловив намір придбати вказаний товар. Для перерахування грошових коштів, Х. повідомила йому номер банківської картки. Через деякий час жінці зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником служби безпеки банку та повідомив, що їй необхідно підтвердити код для переказу грошей. Після зазначених дій з рахунку Х. були зняті кошти у сумі 20000 грн.

Шановні громадяни, будьте пильні та обережні! Аби не потрапити на гачок шахраїв запам’ятайте прості правила:

- нікому і ніколи не надавайте pin-код та cvv-код своєї картки. Працівникам банку для роботи ця інформація на потрібна;

- при продажу або купівлі товарів через інтернет користуйтесь послугою післяплати;

- якщо вам дзвонять та кажуть, що з вашим родичем сталась біда і потрібні гроші, завершіть розмову та зв’яжиться із рідним.

Начальник Рубіжанського відділу місцевої прокуратури О.Щукін


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись