Проєкт «Глобальна освіта — знаємо права людини» у Рубіжному

26.02.2020
184

У 2017 році Благодійний фонд «Восток-SОS» (Київ, Україна), Мондо (Таллінн, Естонія) в партнерстві з Освітнім Домом прав людини — Чернігів (Україна) за підтримки Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» оголосили конкурс на участь у проєкті «Глобальна освіта — знаємо права людини» для шкіл Луганської області. Навчальна програма цього проєкту розроблена естонськими та українськими експертами, вчителями та тренерами на основі естонського досвіду в навчанні методам Глобального освіти Mondo і навчального курсу «Школа — територія прав людини» Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Учасниками конкурсу стали заклади освіти міста Рубіжного. Колективи ЗШ № 4,9,3 СШ № 10 долучилися до мережі активних шкіл — учасниць курсу «Школа — територія прав людини» та проєкту «Глобальна освіта — знаємо права людини». Педагоги цих закладів беруть участь в тренінгах щодо організації навчально-виховного процесу, орієнтованому на права людини, глобальну освіту та демократичні цінності. В межах проєкту на рівні шкільної громади для педагогів, активних батьків, активістів учнівського самоврядування організовуються та проводяться за допомогою тренерів та експертів цікаві заходи.

Одним з таких заходів є фестиваль думок. Це майданчик для обговорення соціально важливих тем. Він був задуманий як такий, що розвиває культуру обміну думками, аби кожен міг розповісти про своє бачення актуальних проблеми, публічно поставити важливе запитання та почути відповідь експертів.

Вже два роки поспіль такі заходи проводяться у загальноосвітній школі № 9. Цього року, 25 січня, актуальні проблеми освіти обговорювалися на локації «Тренди освіти»; досвід волонтерської роботи закладу репрезентовано на локації «Супергероєм може стати кожен. Волонтерство – можливість зробити світ кращим». В ході фестивалю також мало місце продовження та розширення тем, які обговорюються на батьківських зборах, педагогічних нарадах; висвітлювались цікаві питання «Що таке емоційний інтелект? Чи варто розуміти свої емоції та емоції інших?».

З 2016 року учасницею проєкту «Глобальна освіта — знаємо права людини» є загальноосвітня школа № 4. Здійснено експертну оцінку закладу щодо відповідності організації освітнього процесу стандартам прав людини, зроблені певні кроки щодо створення «території прав». 22 лютого 2020 року в межах фестивалю думок проходили майстер-класи, квести, обговорювались проблемні питання щодо розвитку громадянського суспільства, активної позиції молоді.

У загальноосвітній школі № 3 результатом фестивалю думок, який проводився у грудні 2018 року, стало активне впровадження в освітній процес тренінгів для старшокласників «Права дитини» та для учнів молодшої школи «Моя пташка» (за участі волонтерів БФ «Восток -SOS»). На початку вересня 2019 року старшокласники взяли участь у Фестивалі думок в м. Северодонецьку як волонтери. Вчитель-логопед та практичний психолог закладу, разом з методистами ОРЦПІО та Ларисою Самсоновою, керівником експертної групи з питань інклюзивної освіти директорату інклюзивної позашкільної освіти МОН, та Андрієм Кінашем, тренером Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» ГО «МАРТ», стали спікерами на локації «Мрія навчити кожного! Інклюзивне середовище в школах».

Участь у проєкті «Глобальна освіта — знаємо права людини» свідчить про те, що заклади освіти міста готові до змін, орієнтованих на демократичні цінності і права людини, виховання компетентного громадянина з активною позицією щодо розбудови суспільства.

Фотозвіт


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись