Нез’явлення для реєстрації до органу пробації тягне скасування «умовного» терміну

07.11.2019
232

Статтею 75 Кримінального кодексу України передбачено, якщо суд дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Законодавчо, випробувальний термін ще має назву іспитовий строк. У побуті таке випробування має назву «умовне звільнення».

Так, вироком Рубіжанського міського суду від 06.09.2018 громадянина «Б» засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України (придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу) до покарання у виді 5 років позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з випробуванням строком на 2 роки 6 місяців.

Відповідно до вимог ст. 76 КК України вироком суду на засудженого покладено обов’язки: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.

Проте, нехтуючи покладеними судом обов’язками засуджений за 6 місяців іспитового строку допустив 8 неявок без поважних причин до відділу пробації за місцем проживання.

Розглядаючи у суді першої інстанції подання уповноваженого органу з питань пробації засуджений пояснив, що у зв’язку з постійним вживанням алкогольних напоїв він не міг з’явитися у встановлені дні до відділу пробації.

У судовому засіданні прокурор та представник відділу пробації наполягали на скасуванні засудженому іспитового строку та направлення останнього для відбування покарання, призначеного вироком.

Проте, суд першої інстанції надав засудженому ще один шанс на виправлення та відмовив у скасуванні іспитового строку.

Не погоджуючись з думкою суду першої інстанції прокурором Рубіжанського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури внесено апеляційну скаргу.

03.10.2019 Луганським апеляційним судом задоволена апеляційна скарга прокурора, рішення суду першої інстанції скасовано та постановлено нову ухвалу, якою засудженому «Б» скасовано іспитовий строк та направлено для відбування покарання у виді 5 років позбавлення полі, призначеного вироком Рубіжанського міського суду від 06.09.2018.

В. Безденежний, прокурор Рубіжанського відділу

Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись