Небезпечне опалення

07.11.2019
864

Коли на вулиці температура падає і в квартирі стає холодно, люди починають вирішувати проблему включенням газової плити в якості обігрівача. Ось тільки чи готові ми до наслідків такого обігріву? Щоб тепло не вивітрювалося, господарі щільно закривають кватирки, заклеюють вентиляційні отвори, знищують будь-який протяг, не розуміючи, що тим самим піддають своє життя небезпеці. Люди отримують бажане тепло, але якою ціною? Справа в тому, що при згорянні природного газу утворюється побічний продукт - чадний газ, який ще називають повільним вбивцею - його присутність і вплив важко помітити, і якщо вчасно не допомогти людині покинути небезпечне приміщення, вона загине. Без кваліфікованої медичної допомоги отруєння чадним газом може призвести до смерті. Причина в тому, що ця речовина смертельно небезпечна, навіть при незначній концентрації. Так, при досягненні рівня в 0,1% від обсягу приміщення мешканці гарантовано втратять свідомість. І все, що їм залишиться - це сподіватися на допомогу сторонніх людей. Відомо багато випадків, коли люди, ще будучи в свідомості і розуміючи, що сталося, але через слабкість вони вже не могли ліквідувати небезпеку самостійно. Якщо рівень чадного газу перетне позначку в 1%, то, щоб врятувати потерпілого, буде всього 1 хвилина. Тобто шансів на порятунок у нього майже не залишиться, враховуючи що при зазначеному значенні СО люди втрачають свідомість, зробивши всього 2-3 вдихи. Ситуація ускладнюється тим фактом, що окис вуглецю - речовина, що не володіє кольором і запахом і виявити його здатні лише спеціальні прилади.

Споживачам газу не потрібно бути занадто впевненими в ефективності свого димоходу. В кожному окремому випадку тяга стає нестабільною, а в ряді випадків вона взагалі може зникнути. До погіршення тяги призводить забруднення вентиляційних і димових каналів продуктами згоряння, поява тріщин в каналах, руйнування оголовків, установка на них ковпаків і козирків, а так само порив сильного вітру, опади у вигляді дощу, снігу, мороз, туман. Так, якщо сьогодні продукти згоряння газу відводяться ефективно, то це нічого не гарантує завтра. Наявність тяги необхідно контролювати перед кожним включенням газових приладів, навіть, якщо воно буде короткочасним і не інтенсивним. А протягом кількох годин обігріву умови можуть змінитися кардинально. Найбільш гучні і відомі нещасні випадки з газом трапляються через вибухи, пожежі, так як вони на слуху. Але все ж чадний газ являє собою ще більшу небезпеку.

На жаль сьогодні в мережі викладено багато інформації, яка збиває з гіантелику споживачів газу, що чревате наслідками. Обігрів квартири, іншого приміщення газовою плитою - процедура небезпечна для здоров’я і життя. Надійніше і практичніше використовувати для обігріву приміщень спеціально призначене для цього обладнання.

Використовуючи газ в повсякденному житті, ми часом забуваємо про прості правила газової безпеки, здатних забезпечити нам комфорт в побуті, а часом зберегти життя і здоров'я.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: не можна використовувати газову плиту для обігріву приміщення!


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись