День в історії. День утворення Луганської області

03.06.2020
136

Луганська область була утворена 3 червня 1938 року, до 1990 року називалась Ворошиловградська область.

Розташована в східній частині України, в басейні середньої течії Сіверського Дінця. На північному сході та сході межує зБілгородською, Воронезькою і Ростовською областями Росії. На заході з Донецькою і Харківською областями України.

Луганська область має давню історію. Перші пам'ятки відносяться до палеолітового часу. В епоху міді-бронзи тут мешкали скотарські та землеробські племена, які залишили після себе численні курганні могильники та поселення.

Найбільш древнім народом, що жив на території Луганської області, про що є згадки в письмових джерелах, були кіммерійці.

З початком залізної доби з'являються кочові племена іранського походження — скіфи і сармати, потім — алано-болгарські племена (праболгари).

У IX-XIII століттях басейн Сіверського Дінця заселяли кочові племена тюркського походження: печеніги, торки, половці. На території області виявлено та досліджено половецькі курганні поховання, поблизу яких, як правило, знаходилися кам'яні статуї (баби).

Після татаро-монгольської навали половці підпорядкувались новим завойовникам. У 1360-х роках Абдулах-хан у Подінців'я (неподалік сучасного села Шипилівка Попаснянського району) тимчасово переніс столицю Золотої Орди.

З середини XV століття у результаті розпаду Золотої Орди донецькі степи опинилися в центрі запеклої боротьби між Великою Ордою і Кримським ханством. Постійні війни призвели до того, що ці землі стали називати «Дике поле».

Інтенсивне заселення «Дикого поля» почалося у середині XVII століття, коли свої поселення почали будувати запорозькі козаки. У третій чверті XVII ст. до цього процесу приєдналися й українські переселенці, які на той час заселили значні території Слобідської України. Саме у цей час збільшується кількість переселенців з Правобережної України.

Луганська область - найбільш східна область України. Саме її мешканці першими в Україні зустрічають світанок. Прекрасні і родючі землі, що йдуть уздовж Сіверського Дінця.

Багато століть тому територія нашої області була безмежною степом. Тут водилися різноманітні птахи, а в лісах мешкали ведмеді, лосі, кабани і дикі коні.

Луганщина - це край металу і вугілля, машинобудування і хімії, сільського господарства і промисловості.
Переважна більшість населення Луганської області проживає в містах.

На півдні нашої області зосереджені підприємства, що спеціалізуються на видобутку вугілля, а також його переробки, на заході області (в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному) розташовані гіганти хімічної промисловості.

Північна частина Луганщини - це десятки сільськогосподарських підприємств і сотні фермерських господарств.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись