День в історії: День партизанської слави України

22.09.2020
257

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Свято встановлено на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 років та увічнення їх пам’яті Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001.

Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

До осені 1941 року в Донбасі були створено 31 підпільних райкомів на окупованій території, створено 180 партизанських загонів, в яких налічувалося 4,2 тис. осіб.

Вже у зиму почали діяти загони М.І. Карнаухова м. Слов'янськ. Долаючи величезні труднощі, партизани на чолі з М.І. Карнауховим пройшли з боями по тилах противника до Красного Лиману. У партизанському загоні М. І. Карнаухова билися з гітлерівськими загарбниками 35 чоловік робітників Рубіжанського хімкомбінату, колгоспники Новоастраханського району.

В місті Рубіжному проживала жінка-партизан Ващенко Віра Кирилівна. 17-ти річною дівчинкою була в партизанському загоні в білоруських лісах Вітебської області.

Після визволення України від фашистів та їх союзників партизани вели бої спільно з радянською армією, а згодом перейшли переважно у Польщу (частина на Словаччину), де відзначилася партизанська дивізія під командуванням П. Вершигори. Український партизанський штаб проіснував до 1 червня 1945 року.

Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Великої Перемоги над фашистами та їх союзниками.

Подвиг партизан-підпільників увічнюють у багатьох населених пунктах України пам'ятники, історичні музеї та музеї партизанської слави.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись