Цікаві факти про Луганську область. До дня народження Луганщини

03.06.2020
260

За багато тисячоліть своєї складної і суперечливої історії наш край знав періоди піднесень і падінь. Проте його благодатна земля завжди вабила до себе сильних і енергійних людей. Тут творили В. Даль, Б. Грінченко, В. Сосюра; гартували характер космонавти В. Ляхов і Г. Шонін; встановлював трудові рекорди О. Стаханов. Нащадкам, які живуть сьогодні, є чим пишатися, є чого вчитися і що продовжувати.

Чи знаєте ви що:

- Заселення території області почалося приблизно 100 тис. років назад. Найбільш заселеною територія області стала з III-I тис. до н.е I тис. до н.е. На території області жили войовничі кочівники: кімерійці, скіфи і сармати, алани - нащадки сарматів, болгари - тюркськомовні племена

- 2 липня 1932 року було утворено Донецьку область, до її складу увійшли 12 міських рад і 23 райони, в тому числі територія нинішньої Луганської області.

До складу області ввійшли Артемівська, Ворошилівська, Горлівська, Кадіївська, Костянтинівська, Краматорська, Краснолуцька, Луганська, Макіївська, Маріупольська, Риківська, Сталінська міські ради й Гришинський, Лисичанський, Ровеньківський, Сорокинський та Чистяківський райони республіканського підпорядкування. Обласним центром був Артемівськ, а з 16 липня 1932 — Сталіно.

Найпоширеніша назва населеного пукнту у Луганській області – Степове.

Останнім за алфавітом у переліку усіх населених пунктів йде смт Ящикове (Луганська обл., Перевальський р-н).

Головними уборами на Донбасі були очіпки, віночки й різні варіанти в’язання хусток; традиційним одягом була, звичайно, вишиванка, хоча і зі своїм унікальним орнаментом. Вона зафіксована на фото початку століття і навіть у радянському кіно 1930-х.

В Рубіжному сім років жив інженер-хімік, поет, художник-графік Микита Сергійович Муравйов (23 лютого / 13 березня 1904р. Москва - 23 березень 1965 року народження, Рубіжне), що належав до знаменитого дворянського роду Муравйових. Корній Чуковський, наприклад, називав його "поетом космосу, дуже гостро відчувають вселенську порожнечу". На Ютубі же можна знайти запис читання Микитою Сергійовичем вірші "Майстер", зроблену в 1964 році. Її опублікував його онук Теодор Трубецькой (публ. з « Трибун»).

"Українські піраміди" або "Луганський Стоунхендж" - археологічний пам'ятник бронзового століття "Мергелева гряда", яка розташовується в Перевальському районі недалеко від селища Степанівка. Його вік становить близько 5 тисяч років, а його площа - понад 10 гектарів.

Унікальний гідрологічний об'єкт - Конгресів Яр - розташовується в Лисичанську. Свого часу в цій місцевості стався контакт палеозою з мезозоєм, тому вугілля об'єдналося з крейдою і зараз там відкривається прекрасний вид дивного ландшафту.

Луганщина може похвалитися унікальни релігійним місцем - це скитський печерний монастир, який розташовується в урочищі Аксеньево поблизу села Наугольне, в Сватівському районі.

Фотозвіт


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись