Кодекс Етики посадових осіб місцевого самоврядування міста Рубіжного

Кодекс містить етичні засади і цінності посадових осіб місцевого самоврядування міста Рубіжне. Пошанування цих цінностей і дотримання принципів служить побудові ефективного самоврядування, а через це формуванню стосунків посадових осіб місцевого самоврядування міста Рубіжне з територіальною громадою.

I. Мета Кодексу

1. Підвищення персональної відповідальності за належне виконання професійних обов'язків посадовими особами органів місцевого самоврядування міста Рубіжне.

2. Підвищення рівня довіри громадян до міської влади.

3. Забезпечення прозорості і гласності в роботі міської ради та її виконавчих органів.

ІІ. Загальні засади

Під час виконання своїх обов'язків посадова особа місцевого самоврядування завжди має на увазі інтереси територіальної громади, а також захищає інтереси кожної уповноваженої особи, й зокрема:

1. Діє так, аби її поведінка поглиблювала довіру мешканців міста Рубіжного до місцевої влади.

2. Виконує свою роботу з почуттям поваги до інших та з почуттям власної гідності.

3. Пам'ятає, що своєю поведінкою представляє посадову особу органів місцевого самоврядування міста Рубіжного та її виконавчих органів, а також є співтворцем образу публічної влади.

ІІІ. Принципи, що визначають стандарти поведінки
працівників органів місцевого самоврядування
під час виконання своїх обов'язків

Посадова особа місцевого самоврядування повинна дотримуватися Кодексу Етики завжди, коли вона займається справами міської ради, питаннями, передбаченими посадою, на яку вона була обрана чи призначена, та коли вона діє в якості представника міської ради і виконує свої службові обов'язки:

1. Керуватися в повсякденній роботі інтересами мешканців міста та поступального розвитку міста в цілому, вміти грамотно та чітко аргументувати власну позицію, ґрунтовану на глибокому аналізі ситуації, знанні діючого законодавства України, а також виходячи з інтересів територіальної громади міста.

2. Уважно ставитись до будь-якої обґрунтованої проблеми відвідувача чи колеги, вміти орієнтуватися в ситуації, що склалась, бути неупередженим в аналізі подій та уникати упередженої поведінки.

3. Виявляти щиру зацікавленість, доброзичливість у спілкуванні із громадянами та колегами, уникати негідної поведінки та не доброчесної конкуренції в колективі. Вміти приймати критику від громадян та колег і неупереджено й конструктивно реагувати на зауваження та пропозиції.

4. Уникати конфлікту інтересів стосовно особистих, фінансових та сімейних інтересів.

5. Вживати заходів до економного використання бюджету міської ради.

6. Діяти прозоро у прийнятті рішень.

7. Сумлінно ставитися до виконання службових обов'язків, проявляти ініціативність і творчість у роботі, чітко дотримуватися встановленого законодавством і нормативними актами порядку розгляду звернень громадян та юридичних осіб, а також при вирішенні проблем міста.

8. Політична або інша діяльність посадових осіб не повинна підривати упевненість громадськості в неупередженому виконанні ними своїх функцій і обов'язків. Посадова особа може брати участь у політичній чи іншій громадській діяльності лише поза межами своїх службових обов'язків і в поза робочий час.

9. Надавати необхідну інформацію згідно діючого законодавства України, своєчасно інформувати заявників про хід розгляду документів, а також про рішення, прийняті щодо їх звернень.

10. Бути коректним в процесі отримання інформації, використовувати її, сповідуючи принцип конфіденційності, щоб не завдати шкоди колегам по роботі, громадянам та юридичним особам, не використовувати її в особистих інтересах.

11. Не зловживати службовим становищем по відношенню до інших посадових осіб, не втручатися у їх роботу, будувати свою роботу на взаємній довірі та повазі до особистості незалежно від віку, соціального статусу, партійної приналежності. Службові стосунки базуються на співпраці, взаємній пошані, допомозі, а також необхідно ділитися власним досвідом і знаннями.

12. Протидіяти незаконному тиску з метою прийняття рішень, які суперечать нормам чинного законодавства, враховуючи право на невиконання незаконного розпорядження і персональну правову та моральну відповідальність за незаконні дії.

13. Забезпечувати захист прав, свобод та особистої гідності громадян, при потребі інформувати їх про права, встановлені діючим законодавством України, сприяти підвищенню громадсько-правової компетентності.

14. Має виявляти толерантність і повагу до різних релігійних організацій, шанування та дотримання народних звичаїв і національних традицій, установленого протоколу у відносинах з представниками міжнародних організацій, іноземних установ та іноземців.

15. Прагнути до підвищення професійного рівня та самовдосконалення.

16. Не допускати запізнення на роботу, наради та ділові зустрічі.

17. Дотримуватися ділового стилю в одязі та приділяти відповідну увагу зовнішньому вигляду (основні вимоги надаються в додатку ).

18. Вести здоровий спосіб життя, підтримувати оптимальну фізичну та психологічну форму, бути врівноваженим та спокійним, не допускати проявів неввічливості та неуважності.

19. Не допускати в між особовому спілкуванні чи публічних виступах будь-які висловлювання, що принижують національну, людську гідність та релігійні переконання громадян, а також будь-які інші дискримінаційні дії.

20. Уникати дій, в результаті яких може необґрунтовано постраждати репутація колег та громадян, а також протекціонізму в будь-яких проявах (привілеї та пільги мають надаватися лише на законних підставах і згідно діючого законодавства України із обов'язковим забезпеченням рівних можливостей).

21. Не надавати іншим особам будь-які матеріали, що містять неправдиві, неточні чи упереджені висновки та аналіз.

22. Не допускати дій щодо отримання в будь-якому вигляді винагород чи подарунків від громадян і юридичних осіб за вирішення їх питань, використовуючи свою посаду.

23. Щорічно декларувати свої прибутки та прибутки членів родини.

24. Не допускати проявів кумівства, клопотання щодо посад, контрактів.

25. Запобігати виникненню конфліктних ситуацій у відносинах з громадянами та юридичними особами.

26. Не допускати порушень правопорядку та встановлених норм поведінки в громадських місцях.

ІV. Порушення посадовими особами місцевого
самоврядування положень Кодексу Етики

Стан дотримання посадовою особою норм Кодексу Етики є індикатором професійної придатності при проведенні оцінювання діяльності, атестації, зарахуванні до кадрового резерву, призначенні на нову посаду, наданні характеристики чи рекомендації.

Додаток


ОСНОВНІ ВИМОГИ
щодо дотримання належного зовнішнього вигляду та
ділового стилю в одязі посадовими особами м.Рубіжного

У спілкуванні здійснюється своєрідна «презентація» внутрішнього світу особистості. Саме тому, спілкування, виступаючи своєрідною формою взаємодії однієї людини з іншою або з групою осіб, виявляє певні людські якості, розкриває, чого варта та чи інша людина. Форма одягу та зовнішній вигляд - найкраща характеристика людини, що відображає особистість зі всіма звичками і її нахилами.

Жінкам-службовцям слід дотримуватися у зовнішньому вигляді наступних вимог:

 • - елегантні костюми з брюками, спідницями, не коротшими, ніж 10 см над коліном;
 • - різноманітні блузи, жилети (не надто яскраві);
 • - брюки (крім джинсів, шортів, бриджів);
 • - зручне взуття - туфлі, босоніжки (крім шльопанців);
 • - відсутні громіздкі і блискучі прикраси і годинники - вони відволікають увагу присутніх від основного – роботи;
 • - біжутерія повинна гармонійно доповнювати костюм;
 • - зачіска має бути охайною, але разом із тим елегантною;
 • - макіяж помірний, не надто яскравий.

Для чоловіків – службовців:

 • - елегантні костюми, а не зручні джинси, шорти, бриджі і кросівки;
 • - довжина брюк така, щоб не було видно голих ніг, коли сидите;
 • - колір взуття відповідає кольору брюк;

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись