Заходи Рубіжанської ЦБС з 25 листопада по 02 грудня 2019 року

05.12.2019
160

Цінуй життя

В Україні, в рамках однойменної Всесвітньої кампанії, стартувала акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня.

В рамках цієї акції по всій Україні відбуваються численні інформаційно-просвітницькі заходи з метою збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Читальний зал центральної міської бібліотеки (ЧЗ ЦМБ) долучився до цієї акції низкою заходів.

25 листопада 2019 року, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, працівники ЧЗ звернулися до громадян з віртуальним закликом «Жінки проти насилля» у соціальних мережах.

28 листопада до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – провели виховний захід «ЦІНУЙ ЖИТТЯ», на якому були присутні учні 8-го класу ЗОШ №1 і 9-го класу ЗОШ №9.

Метою заходу було сформувати знання про СНІД; ознайомити із шляхами зараження ВІЛ-інфекцією; забезпечити інформацією, яка допоможе приймати обмірковані рішення щодо самозахисту від СНІДу; формувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ; виховувати потяг до здорового способу життя.

Присутні переглянули освітнє відео про цікаві факти щодо ВІЛ та СНІДу й дізналися, що Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції, а найбільш ураженими регіонами є Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Київська й Миколаївська області, а також Київ.

З великим інтересом молодь слухала фахівця служби довіри лікаря інфекціоніста міської лікарні Захарову Ірину Тамасівну, яка провела профілактичну бесіду і відповідала на питання учнів.

По завершені заходу діти прийняли участь у флешмобі «Цінуй життя!», а ведуча нагадала про золоте правило моральності: «Стався до інших так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе».

Банерна виставка «Фактор свободи»

Банерна виставка «Фактор свободи» діяла в центральній міській бібліотеці з 29 листопада по 02 грудня. Виставка підготовлена Українським інститутом національної пам'яті та Центром досліджень визвольного руху та складається з комплекту (19 стендів).

В основі експозиції – долі трьох знакових для нашої історії постатей – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери, чиї імена стали символом для українського народу.

2019 рік ювілейний для цих політиків: 380 років виповнюється з дня народження Івана Мазепи, 140 – Симона Петлюри, 110 - Степана Бандери. Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу.

Переглядаючи сторінки банерної виставки, ми ще раз нагадуємо собі про ті події, які мають жити в серці кожного українця, адже лише пам’ятаючи минуле, ми можемо творити майбутнє.

Довідково - правове бюро «Що буде якщо…відбулося насильство?!»

Насильство та жорстоке поводження – головні причини болю та страждань і навіть смерті серед підлітків. 01 грудня разом з користувачами бібліотеки, в межах правового клубу «Юридичний факультет», бібліотекарі відділу абонементу центральної міської бібліотеки навчалися захищати себе від насильства.

З’ясували що робити, якщо ти став жертвою шкільного насилля чи знаєш, що когось ображають вдома. Ознайомилися з правилами які допоможуть запобігти насильству в сім’ї та на вулиці.

Підлітки і дорослі отримали рекомендації та інформаційні буклети «Не мовчи – і тобі допоможуть», «Допомога людині, яка перебуває в стані шоку, стресу чи травми», «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!»

Фотозвіт


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись