Заходи Рубіжанскої ЦБС до 76-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

11.05.2021
448

9 травня 2021 року у міському сквері відбулося урочисте свято до 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945.

Працівниками Рубіжанської централізованої бібліотечної системи було підготовлено цикл заходів. Представлений бібліотечний бульвар об’єднав різні локації.

Оформлено книжково-ілюстраційну виставку «Не загасити пам’яті вогонь». Експозиція відтворила широку панораму подій від початку війни у 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини. Кращі книги воєнної тематики, фотоальбоми, а також документальні та краєзнавчі матеріали, розкрили історичну правду про трагічні дні війни. У розробці виставки були використані інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті, (інфографіка, QR коди, листівки та посилання на електронні видання про Другу світову війну).

Співробітники бібліотеки-філії №2 запросили мешканців міста взяти участь у патріотичній акції «З пам’яттю про незабутнє», під час якої згадували книги, фільми та пісні, присвячені героїчним подвигам наших солдатів. На згадку дарували символ Дня пам’яті та примирення – червоний мак.

Для шанувальників гарних світлин центральна дитяча бібліотека презентувала декоративну арку «Пам’ятаємо. Перемагаємо!», яку містяни облюбували для фотосесій. Тож чимало людей впродовж дня скористались можливістю зробити оригінальні фото.

Немає більш задушевніших пісень ніж пісні воєнних років. У кожної з них своя біографія, своя доля. Народжені в окопах, обпалені вогнем битв, ці пісні складають своєрідний музичний літопис війни. Гра – вгадай мелодію «Пісні Великої Перемоги» зібрала багато рубіжан та гостей міста. Ці пісні стали знаковими для кожного: «В землянці», «Бери шинель, підемо додому», «У лісі прифронтовому», «Журавлі», «Темна ніч», «Нам потрібна одна Перемога», «Де ж ви тепер, друзі-однополчани» та ін. Учасники гри переконалися, що, не дивлячись на труднощі воєнного часу, пісня завжди супроводжувала солдата в поході, а іноді і в бою. А як завзято зазвучала в кінці гри улюблена пісня всіх поколінь «День Перемоги», яку під караоке виконували всі разом!

Все далі від нас роки великої битви. Виросли покоління, у яких батьки і навіть діди не воювали, але пам’ять про ті бої – завжди в наших серцях. 9 травня – об’єднало рубіжан, які шанують пам’ять і героїзм фронтовиків, у яких була заповітна мета – Перемога.

Фотозвіт


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись