До відома фізичних осіб, які надають в оренду об’єкти нерухомості

20.09.2021
386

Податковим кодексом України визначено, що для цілей оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості, встановлюється органом місцевого самоврядування села, селища, міста, на території яких вона розташована.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб» розроблено проєкт рішення Рубіжанської міської ради Луганської області «Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на 2022 рік».

Мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна на 2022 рік на території Рубіжанської міської територіальної громади Луганської області розраховано за формулою з врахуванням середньої вартості 1 кв. метра новозбудованого об’єкта, подібного до орендованого, яка обчислюється залежно від ринкової вартості, у гривнях – 13 938 грн. з урахуванням ПДВ для Луганської області відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 10.09.2021 № 23, коефіцієнта окупності об’єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку експлуатації такого об’єкта – 100 років відповідно до Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якостей житла та наявного інженерного обладнання, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 30.09.1998 № 215, додаткових коефіцієнтів: місцезнаходження та функціонального використання об’єкта нерухомого майна.

Для розрахунку прийнято наступні додаткові коефіцієнти:

- місцезнаходження та функціонального використання об’єкта нерухомого майна: у разі розміщення такого об’єкта у місті Рубіжне – 2; у разі розміщення у с. Варварівка, с. Кудряшівка – 1,5; у разі розміщення у с. Булгаківка, с. Прогрес, с. Шевченко, с. Затишне, с. Крутеньке, с. Голубівка, с. Климівка, с. Скаргівка, с. Півнево, с. Михайлівка, с. Пристине – 1;

- функціонального використання об’єкта нерухомого майна: у разі використання такого об’єкта для провадження виробничої діяльності – 2, іншої комерційної діяльності – 3, некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб, – 1.

Відповідно до пп. 170.1 Податкового кодексу України під час нарахування доходу фізичній особі від надання нею в оренду об’єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу.

З розрахованою за формулою величиною мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна на 2022 рік на території Рубіжанської міської територіальної громади Луганської області можна ознайомитися на офіційному сайті Рубіжанської міської ради Луганської області у розділі Нормативна база/Проекти рішень міської ради (проєкт рішення «Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на 2022 рік» розміщено 17.09.2021).

Свої пропозиції та зауваження стосовно даного проєкту рішення можна надати до 10.10.2021 на електронну адресу ogki@rmr.gov.ua або на поштову адресу: пл. Володимирська, 2, м. Рубіжне, Луганська обл., 93011. Телефон для довідок 0645370596.


« Повернутись

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись