Послуги

Стратегія розвитку комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Рубіжанської міської ради.

Протягом останніх десятиріч світова спільнота все уважніше ставиться до проблем людей з інвалідністю. Особливо це відчутно у відношенні до дітей з обмеженими можливостями здоров’я – самого соціально незахищеного прошарку нашого суспільства.
Органи місцевого самоврядуванням. Рубіжне докладають значних зусиль щодо підтримання сучасної реабілітаційної інфраструктури, яка допомагає дітям з інвалідністю отримати рівні можливості на шляху до інтеграції в суспільство.

Комунальна установа «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» Рубіжанської міської ради (далі – центр) здійснює заходи, спрямовані на розвиток та коригування порушень розвитку дитини, корекцію психофізичного розвитку, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти, з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти, інклюзивної освіти.

Для надання якісних послуг з комплексної реабілітації спеціалісти центру підвищують кваліфікацію на міському, обласному, державному і міжнародному рівнях, приймаючи участь у конференціях, семінарах, тренінгах, проектах: «Рука допомоги Україні», «Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», «Дієтологія під ключ», «Способи вирішення конфліктів при прийнятті рішень. Як досягти системного консенсусу в демократичному суспільстві»,
«Інклюзивна компетентність педагога в умовах Нової української школи», «Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими потребами в освітніх реаліях України», «Оцінка потреб громади в надання соціальних послуг сім’ям з дітьми», «Використання метафоричних асоціативних зображень у консультуванні дітей та дорослих», «Технологія психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом у навчальному закладі», «Перша міжнародна конференція з аутизму», «Східний форум з питань інклюзії задля посилення соціальної єдності, культури миру та справедливості», «Навички корекції та профілактики професійного емоційного вигоряння», «Міжнародна конференція з раннього втручання».

У центрі на забезпеченні місцевого бюджету за рік перебувають від 50 до77 дітей віком від народження до 18 років за нозологіями: ураження опорно-рухового апарату та центральної периферичної нервової системи, психічні захворювання та розумова відсталість, ураження слуху, ураження зору, ураження внутрішніх органів, онкологічні захворювання, змішані вади. Кожен рік 70% дітей інтегруються до соціуму, 15 % дітей зі складними діагнозами, які проходять довготривалу системну корекцію.
Центр надає такі види реабілітаційних послуг дітям за напрямами:

- психологічна реабілітація (діагностика, корекція, консультування);

- психолого-педагогічна реабілітація (педагогічна корекція розвитку, логопедична корекція, музична терапія, абілітація, інтеграція до соціуму, консультування);

- соціальна реабілітація (рання соціальна реабілітація, соціальна адаптація);

- професійна орієнтація;

- медичне спостереження (медичний огляд);

- фізична реабілітація (лікувальний масаж, лікувальна фізкультура, консультування);

- денний догляд дітей з інвалідністю віком від 3-х до 18 років;

- запобігання виникненню (попередженню) інвалідності, компенсації вад і розладів функцій організму дітей (Міська Програма «Запобігання виникненню інвалідності у дітей від 2 до 18 років» на 2016-2020 роки);

- консультування сімей, в яких є дитина з обмеженими можливостями здоров’я і вони не відвідують Центр;

- раннє втручання в розвиток дітей раннього віку з вадами розвитку і допомога сім’ям, які їх виховують (участь у пілотному проекті «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» в 2019-2021 роках, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 №350-р.).

Матеріальна база центру відповідає нормативам соціальної реабілітації і допомагає вирішувати проблемні питання корекції розвитку дитини.

Кабінет посадової особи

Особистий кабінет

Ще не зареєстровані? Зареєструватись

Система відновлення пароля

Згадали пароль? Авторизуватись

Ще не зареєстровані? Зареєструватись