Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Територіальна державна інспекція з питань праці у Луганській області інформує.

 

Питання: Чи має підприємство право виплачувати працівникові заробітну плату нижче мінімального розміру, встановленого чинним законодавством, в разі невиконання норм виробітку?

Відповідь: Основними документами, що встановлюють вимоги до порядку і принципи виплати заробітної плати, є Кодекс законів про працю України і Закон України „Про оплату праці”.

За своєю суттю, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, в грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розмір заробітної плати залежить від складності і умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.
Чинне законодавство встановлює державну соціальну гарантію працюючим особам у вигляді мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст.95 КЗпП України і ст.3 Закону „Про оплату праці” мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

У тому випадку, якщо на підприємстві встановлена відрядна оплата праці, тобто оплата здійснюється виходячи з встановлених розрядів роботи, тарифних ставок (окладів) і норм виробітку (норм часу), розмір фактичної винагороди за працю може бути нижче встановленої мінімальної заробітної плати.

Такий висновок дозволяють зробити положення ст.111 КЗпП України, де вказано, що при невиконанні норм виробітку не з вини працівника оплата здійснюється за фактично виконану роботу. Місячна заробітна плата в цьому випадку не може бути нижче за дві третини тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). При невиконанні норм виробітку з вини працівника оплата здійснюється відповідно до виконаної роботи.


Головний державний інспектор праці
відділу з питань додержання
законодавства про працю, зайнятість,
та інших нормативно-правових актів
у Луганській області                                                                       Ульчич В.В.


архів Анонси подій
Офіційні сайти
Прогноз погоди
Статистика
зараз на сайті: 33
переглядів: 66
візитів сьогодні: 8794
візитів всього: 452201