Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Територіальна державна інспекція з питань праці у Луганській області інформує

 

Питання: Чи мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці прибиральниці службових приміщень, оператори обчислювальних машин та секретарі державних підприємств?

Відповідь: Згідно зі ст. 6 Закону України « Про відпустки» (далі - Закон), щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. У той же час ст. 8 цього Закону передбачає надання щорічної додаткової відпустки окремих категорій працівників за особливий характер праці. Така відпустка надається за Списком виробництв, професій і посад, робота яких пов'язана з підвищеним нервово - емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природно - географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я. Це дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290 (доповнення № 2).

Цим самим розділом передбачений і додаткову відпустку терміном до чотирьох календарних днів прибиральницям службових приміщень, які зайняті прибиранням загальних убиралень та санвузлів.

Щорічні додаткові відпустки надаються працівникам на умовах колективного договору. Конкретна їх тривалість залежить від часу зайнятості працівника в цих умовах.


архів Анонси подій
Офіційні сайти
Прогноз погоди
Статистика
зараз на сайті: 10
переглядів: 109
візитів сьогодні: 7481
візитів всього: 386758