Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
В якому розмірі оплачується робота в надурочний час?

Відповідно до статті 106 КЗпП України робота в надурочний час за погодинною системою оплати праці оплачується в подвійному розмірі годинної ставки.

   За відрядною системою оплати праці за роботу в надурочний час виплачується доплата у розмірі 100 відсотків тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години.

  У разі підсумованого обліку робочого часу оплачується як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді.

 Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.

Чи залучаються вагітні жінки та жінки, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні? Чи можливе їх направлення у відрядження?

Відповіднодо статті 176 КЗпП України не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт, робіт у вихідні дні та направлення у відрядження вагітних жінок та жінок, що мають дітей віком від трьох років.   


архів Анонси подій
Офіційні сайти
Прогноз погоди
Статистика
зараз на сайті: 8
переглядів: 63
візитів сьогодні: 6410
візитів всього: 415848