Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Чи має право госпрозрахункове державне підприємство встановлювати в колективному договорі надбавки до зарплати, вищі за 50%, передбачені галузевою угодою?

Статтею 15 Закону України „Про оплату праці" визначено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються підприємствами самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними ) угодами.

Відповідно до ст. 8 Закону України „Про колективні договори і угоди" (далі - Закон) угодою на галузевому рівні регулюються галузеві норми, зокрема: щодо нормування й оплати праці, встановлення для підприємств галузі (підгалузі) мінімальних гарантій заробітної плати відповідно до кваліфікації на основі Єдиної тарифної сітки за мінімальною межею та мінімальних розмірів доплат і надбавок з урахуванням специфіки, умов праці (окремих професійних груп і категорій працівників галузі (підгалузі).

Колективний договір може передбачати додаткові, порівняно з чинним законодавством й угодами, гарантії, соціально - побутові пільги (ст.7 Закону).

Отже, враховуючи положення галузевої угоди як мінімальної гарантії підприємства самостійно в колективному договорі можуть установлювати надбавки і доплати у вищих розмірах.


архів Анонси подій
Офіційні сайти
Прогноз погоди
Статистика
зараз на сайті: 7
переглядів: 56
візитів сьогодні: 7481
візитів всього: 386757