Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Про нагородження почесним званням України «Мати-героїня»

Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001 року № 476/2001 почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється  жінкам, які  народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

 Водночас зазначаємо, що ст. 150 Сімейного Кодексу України визначено обов'язки батьків, а саме:
1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
3. Батьки   зобов'язані   забезпечити   здобуття   дитиною   повної   загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Виходячи з вищевикладеного, багатодітні матері, діти яких були засудженими умовно, або знаходились в місцях позбавлення волі, а також, без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров'я тощо), виховувались в інтернатних закладах, або знаходились під опікою, не мають підстав для порушення клопотання щодо присвоєння  почесного звання України «Мати-героїня».
Особлива увага звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, що представляються до нагородження та членів їх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок, а також їх відношення до праці та виконання військового обов'язку, наявність позитивного авторитету сім'ї в громаді тощо.

Для нагородження почесним званням України «Мати-героїня» необхідно подавати наступні документи:
1. Копії свідоцтв про народження дітей. Якщо мати змінювала шлюбне прізвище (в свідоцтвах про народження дітей зроблений запис на інше прізвище) - відповідно свідоцтво про шлюб або розлучення.
2. Копія паспорту жінки: 1, 2, 11 стор.
3. Копія ідентифікаційного номеру жінки.
4. Додаткові документи:
-  довідка про склад родини;
- характеристика з місця роботи жінки (якщо жінка на пенсії, то надається характеристика з   останнього місця роботи або соціально-побутова характеристика від сусідів);
- характеристики з місць навчання або роботи дітей;
- копії дипломів та грамот, інших документів, які підтверджують їх заслуги.

    Повний пакет документів надається до відділу у справах сім’ї та молоді Рубіжанської міської ради за адресою: пл.. Леніна, 2, кабінет 236, контактний телефон 6-20-06.

    Кандидатура жінки розглядається на засіданні міської Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.
    Механізм присвоєння зазначеного почесного звання довготривалий.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді
Рубіжанської міської ради В.П. Сидорчук

архів Анонси подій
Офіційні сайти
Прогноз погоди
Статистика
зараз на сайті: 32
переглядів: 40
візитів сьогодні: 8550
візитів всього: 451995