Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Рубіжанське об"єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області інформує
8 жовтня 2018 року 14:40

«Захистіть себе працюйте та працевлаштовуйте легально!

Питання легального або нелегального працевлаштування сьогодні як ніколи актуальне. Це завжди вибір – між швидкими і, як може здатися на перший погляд, значними заробітками сьогодні та стабільним, впевненим і застрахованим завтра. Спокушаючись на гроші, з яких не будуть сплачені податки, багато хто зупиняється на першому варіанті. Та ніхто не враховує того, що ті ж самі несплачені податки просто підуть до кишені роботодавця.

Звертаємо увагу усіх громадян на важливість нових вимог до страхового стажу при виході на пенсію після прийняття пенсійної реформи. З 1 січня 2018 року для виходу на пенсію за віком необхідно мати не менше 25 років страхового стажу за умови досягнення пенсійного віку.

Впродовж наступних десяти років вимога до кількості років офіційної трудової діяльності зростатиме щороку на рік. Тобто особам, які досягнуть пенсійного віку в 2019 році, потрібно буде мати 26 років стажу, у 2020 році – 27 і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Розмір пенсії залежить від затвердженого розміру середньої заробітної плати, від особистих страхового стажу та заробітку. Тому чим більший страховий стаж та заробіток, з якого сплачений єдиний соціальний внесок, тим більша пенсія буде у майбутньому. На сьогодні мінімальний страховий внесок становить 819,06 грн. (3723 грн. × 22%). Якщо нарахована зарплата найманого працівника менша за мінімально встановлену законом, то роботодавець зобов’язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.

Шановні роботодавці!

Проявляйте громадянську позицію, не допускайте заборгованості із сплати ЄСВ, щоб не позбавляти найманих працівників і себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, від якого залежить не тільки розмір майбутньої пенсії, а й загалом право на отримання цієї пенсії.

Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а його

роботодавець - впевненим у своєму робітникові, який з офіційним працевлаштуванням отримує не лише права, але і обов’язки.

Не нехтуйте вимогами закону про легальний бізнес та легальне працевлаштування ваших працівників. Штрафні санкції за порушення трудового законодавства  можуть поставити кінцеву крапку на здійсненні господарської діяльності або значно її похитнути! Скупий платить двічі.

Шановні працівники!

Відстоюйте свої конституційні права, вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати єдиного соціального внеску з усієї суми отриманого заробітку.

Офіційне працевлаштування – це безпечна праця, своєчасна заробітна плата, право на усі соціальні гарантії (стабільність роботи, заробітку, своєчасна відпустка та соціальні виплати).

Не продавайте свою працю дешево, бо пенсію «в конверті» не принесуть!

Зарплата «в конверті» – це злидні на старість!

Кожна застрахована особа може самостійно перевірити правильність нарахування та своєчасність сплати єдиного соціального внеску своїм роботодавцем, одержати інформацію про нараховану заробітну плату в Реєстрі застрахованих осіб та зарахований страховий стаж.

Для цього:

-        можливо звернутися в органи Пенсійного фонду України за довідкою;

-        при наявності електронно-цифрового підпису зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України та самостійно сформувати довідку з Q-кодом;

-        скористатися новим онлайн-сервісом Пенсійного фонду України для громадян- СМС - інформування працівників про сплату за них єдиного соціального внеску та розмір їхнього страхового стажу.

Якщо роботодавець не сплачує податки та внески або іншим чином порушує права працівника – не мовчіть! Звертайтеся з цього приводу до компетентних органів! Не дайте себе ошукати!

Працівники і роботодавці!

Давайте працювати легально, виплачувати зарплату та сплачувати податки. Усе це буде на користь нам і нашому місту.


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 20
переглядів:
візитів сьогодні: 10626
візитів всього: 496999