Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Історія міста

На лівому березі річки Сіверський Донець в північно-західній частині Луганської області (у 125 км від Луганська) розташоване місто Рубіжне.
    Рубіжне - місто обласного значення, його територія займає 3376 га. Протяжність міста з півночі на південь - 8,5 км, із заходу на схід - 6 км.
    На місцевій території поширені будівельні матеріали: вапняк, крейда і піщаник. Крім цього можна виділити два типи ґрунту: лучно-болотний грунт заплави річки Сіверський Донець та дерново-підзолистий піщаний грунт.
     З півночі, сходу і заходу місто оточують хвойні ліси переважно штучного походження. Природні ліси зустрічаються тільки у водоохоронній зоні річки Сіверський Донець. Вони представлені листяними породами (дуб, клен, в'яз, акація, різноманітні види тополі). Основною водною артерією нашого району є річка Сіверський Донець, яка протікає з заходу на схід.
     З південного заходу місто оздоблює ланцюг озер. Разом з Сіверським Дінцем вони складають зону відпочинку рубіжан.
Історія Рубіжного бере свій початок в 1895 році, коли зі становленням Донбасу як великого індустріального центру України для вивезення його продукції в центр країни було завершено будівництво залізниці Лисичанськ - Куп'янськ. Роз'їзд на лівому березі Сіверського Дінця отримав назву Рубіжне. Під час будівництва роз'їзду італійцем Саваіні був відкритий піщаний кар'єр, названий Рубіжанським, німцем-поміщиком Файнберг побудована лісопилка спочатку ручна, а потім паро-механічна. У 1900 році роз'їзд був перетворений в розвантажувальний пункт, а в 1904 - в станцію Рубіжне. Перед першою світовою війною в районі станції виросли робочі селища.
    Розвиток промисловості на Донбасі відбувався за рахунок залучення іноземного капіталу. Видобуток вугілля контролювалася німецьким, французьким і бельгійським капіталом на 95%, розвиток металургії - більш ніж на 80%. Хімічна, і особливо анілінофарбового, промисловість перебувала в повній залежності від Німеччини. Вибухнула в 1914 році перша світова війна перегородила шлях імпорту барвників в Росію. Засноване в Москві акціонерне товариство хімічного фарбувального виробництва "Руско-краска" прийняло рішення про будівництво заводу в районі станції Рубіжне. З цього часу ріс і розвивався завод "Руско-краска", пізніше названий Рубіжанським хімічним комбінатом, ще пізніше - виробничим об'єднанням "Краситель", ВАТ "Краситель", ТОВ "Рубіжанський Краситель".
    На південний схід від заводу "Руско-краска" для вичинки та продажу пороху російське суспільство звело цехи заводу вибухових речовин. Тепер він носить назву Рубіжанський казенний хімічний завод "Зоря".
   Зі створенням хімічних підприємств в 1915 році для фахівців і робітників закладаються перші житлові будинки селища Рубіжного, в квартирах рубіжан загорілися електричні лампочки. Заробив медичний пункт і дворічна, потім чотирирічна школа. До 1934 року житловий фонд становив 47961 кв.м житлової площі. Близько 300 будинків побудували індивідуальні забудовники.
    У 1925 році відкрилася школа фабрично-заводського учнівства, першим керівником якої був Я.І. Померанчук. Він організував на базі Рубіжанських хімічних заводів комплекс у складі ФЗУ, робітфаку, хіміко-механічного технікуму і хіміко-технологічного інституту, налагодив підготовку кваліфікованих фахівців. У 1926 році Рубіжанська чотирирічна школа реорганізована в семирічку, а в 1929 - в середню школу N 1.
    У 1934 році селище Рубіжне отримав статус міста, а в 1940 - обласного значення. У 1940 році населення міста становило 21 937 жителів, житлофонд перевищив 120 тис.кв.м. З'явилися упорядковані вулиці Пушкіна, Рубіжанська (нині - Визволителів), Інститутська, проспект Кірова.
     У роки Другої Світової війни у місті діяли підпільна організація і партизанський загін, які чинили шалений опір ворогові. 31 січня 1943 увійшло в історію міста як день визволення від фашистських загарбників. Це один з найбільш шанованих серед рубежан свят.
    У 1991 році переважна більшість рубіжан підтримала Акт про незалежність України, як суверенної держави. С того часу почався новий відлік в історії міста Рубіжне у незалежній державі Україна.  
   Гордістю рубіжан є інститут хімічних технологій Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, політехнічний коледж імені Порай-Кошице, індустріально-педагогічний технікум. Робітників високої кваліфікації готує три професійні ліцеї.
    У Рубіжному за останні роки багато зроблено щодо розвитку духовності. У 2004 році в південній частині міста побудований Храм на честь ікони Божої Матері «Почаївської», а в центральній частині міста в 2007 році збудовано та відкрито Свято-Успенський Храм.
     У 2006 року в місті відкрився  Міський музей и починає роботу з учбовими закладами та пришкільними  таборами  відпочинку. У 2007 року за допомогою РКХЗ «Зоря» були відремонтовані  зал  другого поверху та деякі кабінети. З цього часу музей починає проводити заходи що до наукової та виставкової роботи. Починають роботу тимчасові виставки етнографії та  Другої Світової війни, зал декоративно - ужиткового мистецтва та  художніх виставок. У 2012 році була  сформована стаціонарна експозиція «Переможці», а також галерейний зал. Наприкінці 2014 початку 2015 р.р.  був зроблений ремонт на 1 поверсі лівого крила музею. В грудні 2014 року відкрито  тимчасову виставку у залі історії міста. Влітку 2015 року відкрито новий зал АТО і виставковий зал. 
  З 2016 року музей планує відкрити новий стаціонарний  зал історії українського побуту, зал історії міста з 1946 р. до сьогодення.
   В історії міста протягом років незалежності з'явилися нові історичні дати. Після подій травня 2014 року місто Рубіжне опинилося під впливом незаконних збройних  формувань.  20 липня в ході проведення антитерористичної операції проти банд проросійських вбивць та мародерів до міста вступили українські частини. В другій половині дня дві колони українських військ, одна з боку Старої Краснянки, друга з Варварівки повз панчішну фабрику, пройшли через Рубіжне до Воєводівки.  21 липня 2014 року  місто було звільнене Збройними  силами України,  з'явилася дата - перша річниця визволення Рубіжного від терористичних формувань та відновлення мирного життя.

Рубіжне є промисловим центром. На його території розміщені підприємства хімічної, будівельної, харчової, целюлозно-паперової, легкої, поліграфічної, металообробної та іншої промисловості.

ПАТ "РКТК", раніше "Рубіжанський картонно-паперовий комбінат", було побудовано згідно Постанови Ради Міністрів УРСР від 19 червня 1981 року N 323 "Про забезпечення будівництва в 1982-1986 роках картонно-паперового комбінату на базі використання макулатури в м.Рубіжне Ворошиловградської області". Рішенням Луганської Державної Адміністрації від 30 червня 1994 року картонно-паперовий комбінат перетворений у Відкрите Акціонерне Товариство "Рубіжанський  картонно-тарний комбінат"  (ВАТ РКТК). Компанія успішно працює на ринку пакування з 1991 року, і за цей час стала лідером у виробництві транспортної тари з гофрованого картону в Україні, експортує продукцію за межі країни. ВАТ РКТК є членом Української Асоціації Виробників Гофрокартона (UACBM), що співробітничає із загальноєвропейською федерацією виробників гофрокартона (FEFCO). 

19 листопада 1991 року засновано ТОВ НВФ «МІКРОХІМ». Основними видами статутної діяльності підприємства є розробка та виробництво лікарських засобів, в основному, кардіологічної групи.

Підприємство зараз випускає 29 найменувань готових лікарських засобів у вигляді спреїв, таблеток, ін’єкцій та 10 найменувань фармацевтичних субстанцій для виробництва готових лікарських засобів.

Ринок лікарських засобів «МІКРОХІМу» не обмежений тільки Україною, їх вже добре знають в Білорусі, Азербайджані, Росії, Грузії, Молдові, Узбекистані, Казахстані, Болгарії, Тайвані, Індонезії. Виявляють цікавість до новітньої технології виробництва лікарських засобів і країни Західної Європи. 

У 1993 році засновано ТОВ фірма “ПРОМІНВЕСТ ПЛАСТИК”. Основним видом діяльності є та залишиться виробництво полівінілхлоридних (ПВХ) кабельних та взуттєвих пластикатів, ринок компаундів використовуваних в кабельній промисловості, виробництві оконно-погонажных виробів і інших ізоляційних і ущільнювачів матеріалів. На підприємстві утворена та запроваджена система менеджмента якості, що сертифікована на відповідність стандарту ДСТУ ISO 9001. 

 У травні 2004 року утворено ТОВ «Рубіжанський трубний завод». Основним видом діяльності заводу є виробництво поліетиленових труб для подачі горючих газів, питної води діаметром від 20 до 1200 мм, мало напірних труб, каналізаційних труб діаметром від 160 до 1600 мм, а також дренажних колодязів та нестандартних з'єднувальних деталей з поліетилену.      В 2005 році на заводі було в експлуатації 4 лінії по виробництву труб з поліетилену. В 2008 році здана в експлуатацію друга черга по виробництву труб великого діаметра, а потім ввели в експлуатацію лінії гофрованих та спіральнонавитих труб із поліетилену діаметром до 1600 мм.( всього в експлуатації стало 9 ліній ).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Зоря» - сучасне підприємство, що динамічно розвивається. Основні види продукції    - виробництво вибухових речовин,3,5 — ДНБК, нітробензол, карбом ідо-формальдегідні смоли. В Україні не існує виробничих потужностей, здатних зробити подібний асортимент продукції в рамках одного виробництва.

Сьогодні Рубіжне - це затишне, зелене місто з розвиненою промисловістю і науковим потенціалом. 


архів Анонси подій
Офіційні сайти
Прогноз погоди
Статистика
зараз на сайті: 5
переглядів: 354
візитів сьогодні: 5295
візитів всього: 474865